Nabití 1 baterie

Nabíjení dobíjecí baterie nebo sady baterií vyžaduje také správnou nabíječku pro baterii (pokud baterie nemá vestavěný nabíjecí port nebo se nenabíjí prostřednictvím použitého elektronického zařízení). Chcete-li zjistit, která nabíječka je pro vás ideální, měli byste zvážit následující otázky:

 • Pro jaké napětí (V) baterie hledáte nabíječku? 
 • Kolik baterií chcete nabíjet?
 • Jaký je pro vás vhodný proud (A) a jak rychle bude nabíjet?
 • Jakou velikost akumulátoru chcete osadit?18650? 21700? AA?


Jakmile znáte odpovědi na tyto otázky, bude pro vás nalezení té správné nabíječky hračkou!  Seřaďte produkty podle oblíbenosti, ceny nebo názvu, použijte filtry a zobrazte si pouze produkty, které jsou pro vás vhodné. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, kontaktujte některého z našich odborníků na níže uvedených kontaktech zákaznického servisu a oni vám pomohou se správným výběrem.

Pokud se rozhodnete pro koupi nabíječky, brzy zjistíte, že se díváte na nabídku a říkáte si "ALE CO?", protože je k dispozici mnoho různých nabíječek a není jasné, která je pro vás ideální. Připravili jsme pro vás několik nejdůležitějších otázek, které byste si měli položit, abyste si byli jisti, že si koupíte nabíječku, kterou OPRAVDU potřebujete:

 • Pro jakou baterii nabíječku potřebujete? Jakou baterii potřebujeme? Nebo obě? Protože pak se vyplatí věnovat pozornost tomu, že některé nabíječky jsou určeny jen pro jednu, jiné pro druhou a některé mohou nabíjet všechny typy baterií, a to dokonce současně. A pokud hledáte nabíječku pro 1,5V baterii, pořiďte si takovou, která je pro tuto baterii rozhodně vhodná, protože standardní 3,7V Li-ion nabíječka fungovat nebude. 
 • Kolik baterií chcete nabíjet? 1,2, 4 nebo více? Neměli byste kupovat nabíječku, která pojme 8 baterií, pokud nikdy nepoužijete více než 2.
 • Používáme chráněné nebo nechráněné baterie? Chráněnou baterii můžete nabíjet prakticky jakoukoli kvalitní nabíječkou, protože v nejhorším případě - pokud ta mizerná nabíječka baterii přebije a baterie se vznítí - pak je poškozena pouze baterie, byt nevyhoří, protože ochrana baterie problém řeší, ale proč je to nebezpečná hra. A u nechráněných baterií je to obzvlášť riskantní, pokud se v tom nevyznáš, takže kombinace nekvalitní nabíječka + nechráněná baterie + amatérský uživatel je dost nebezpečná.
 • Chceme, aby naše baterie vydržely stovky nabití, nebo je to jedno? Pokud chcete nabíječku, která je k bateriím šetrná, pak si kupte takovou, která například nenabíjí Li-ion baterie nad 4,2 V a postupně zvyšuje nabíjecí proud. 
 • Máme čas sedět u nabíječky během nabíjení, nebo chceme, aby se po skončení nabíjení sama vybila? Nemohu dostatečně zdůraznit, že pokud nejste dostatečně zruční, nekupujte si mizerné nabíječky, protože byste si mohli zapálit dům, pokud si nedáte pozor. Kupte si nabíječku, která udělá práci za vás, vy jen vložíte baterii a ona udělá vše ostatní za vás. 
 • Je důležité nabíjet velmi rychle, nebo máte čas? Nabíjecí proud 0,5 A baterie dříve nebo později nabije, 2-3 A je také nabije, ale rozdíl mezi nimi je 5-6 hodin.
 • Chceme ji používat jako powerbanku a nabíjet například telefon? Praktickým řešením je mít nabíječku, která umí nabíjet ven, přičemž telefon je do ní zapojen, nebo jiné micro-usb udělátko, takže ho můžete nabíjet, kdykoli se vám zachce.
 • Chceme sledovat stav nabíjení na displeji LCD? Chceme vědět, kolik energie bylo dosud nabito, jaké je aktuální napětí baterie, jak dlouho se baterie nabíjí, jakou rychlostí se nabíjí? Nebo stačí, když přístroj pouze indikuje, že je baterie připravena nebo že se stále nabíjí? Nabízíme obě verze, vyberte si tu, která vám vyhovuje nejvíce.
 • Stačí kabel USB, nebo potřebujete nabíječku do zdi nebo do auta? Různé nabíječky jsou k dispozici v různých baleních, nejjednodušší je usb kabel, který se zapojí do počítače a čerpá energii odtud. Nebo, pokud se jedná o lampu, můžete si pořídit nabíječku, která se zapojuje přímo do zásuvky.
 • Chcete profesionální nabíječku, která umí vše, co ty velké, za poloviční cenu? Bojíte se, že se vám baterie zahřejí nebo zkratují?  Potřebujete nabíječku, která umí nejen nabíjet, ale také vybíjet baterii, testovat ji a dokonce měřit vnitřní odpor?  
 • Jaká velikost baterie bude v nabíječce? baterie CR2 je pro většinu nabíječek příliš malá (15*27 mm), takže je pro takovou baterii potřeba speciální nabíječka, ale nejběžnější baterie 21700 se nevejde do všech nabíječek, zejména do chráněné verze 75 mm, takže se vyplatí před nákupem ověřit, zda se baterie vejde.

Pokud máte odpovědi na všechny výše uvedené otázky, zamiřte na webové stránky sportlampa a můžete si snadno vybrat nabíječku, která je pro vás vhodná. Pokud ne, kontaktujte nás a my vám s výběrem pomůžeme.