Vestavěna bateriová čelovka - dobíjecí

Vestavěné bateriové čelovky mají výhodu jednoduchosti, není třeba vybírat baterii a nabíječku, obojí je součástí balení, a jsou lehké, mají dlouhou životnost a jsou praktické.

Čelovka je skvělým společníkem při turistice, běhu, venčení psa, práci a její hlavní výhodou je praktické umístění. Připevníte-li si ji na hlavu, můžete mít volné ruce a dělat to, co jste dělali dosud, jen tentokrát za lepšího světla.

Možná se vám jako turistům už někdy stalo, že jste v noci zoufale hledali něco ve stanu, nebo jste se na konci túry nechtěli za soumraku vzdát svých trekových holí. V takových situacích je čelovka ideálním společníkem. Čelovka je ideální nejen na pěší turistiku a kempování, ale také na běhání. Na podzim a v zimě, kdy se stmívá dříve, můžete s pomocí světla pokračovat v běžeckém tréninku i večer. Pokud chcete čelovku na běhání, můžete si vybrat z lehkých modelů. Díky své nízké hmotnosti nepředstavují světla další zátěž a pohodlná, snadno nastavitelná čelenka zajišťuje komfort při jejich nošení. A pro horolezce jsou vhodné čelovky se zvlášť vysokou odolností. U těchto světel je třeba dbát na to, aby sklo bylo mimořádně pevné a aby žárovka mohla být používána při nízkých teplotách.

Naše čelovky renomovaných značek, jako jsou Acebeam, Lumintop a Armytek, se vyznačují nejnovější technologií LED, odolnou konstrukcí a mimořádně jasným světlem. Protože nepotřebujete vždy stejný jas, většina světlometů se dodává s možností volby režimů svícení. Obvykle tedy existuje režim dálkových a potkávacích světel. Většina modelů má také funkce stmívání a blikání. Pokud jste často na cestách za tmy, můžete si pořídit i světlomet s nočním viděním.

V závislosti na modelu mohou být čelovky napájeny z baterií nebo dobíjeny přes USB. Většina výrobků má také praktický režim úspory energie.

Kromě optiky a konstrukce se čelovky mohou lišit také následujícími vlastnostmi.

  • vzdálenost svícení
  • jas
  • doba svícení
  • senzor
  • barva světla

Pokud si nejste jisti, který model je pro vaše zamýšlené použití nejvhodnější, kontaktujte nás prosím e-mailem!

Jaký by měl být jas, jak dlouho by měl svítit, jakou by měl mít světlo barvu? Měl by být světelný paprsek úzký, ale viditelný až na vzdálenost 1000 metrů, nebo by měl být rozptýlený na velkou plochu? Mělo by být nárazuvzdorné a/nebo vodotěsné? Hledáte jednu konkrétní značku, třeba Astrolux, Sofirn, Manker, Acebeam, Armytek, Thrunite, Wuben, Convoy nebo Lumintop? Měl by mít vestavěnou dobíjecí baterii, nebo by měl být vyměnitelný? Měl by se dodávat v balíčku, nebo byste si raději vybrali baterii sami? Chcete co nejméně režimů, nebo preferujete co nejvíce režimů, nebo hledáte firmware Anduril? Chcete magnetickou krytku? Je důležité, aby bylo možné nabíjet z USB? K jakému účelu ji kupujete? Konkrétně na běhání, speleologii, rybaření, nebo jen na práci kolem domu? Jakou značku baterie preferujete? Jaká značka by to měla být? Je důležité mít známou značku, nebo se raději spolehnete na odborníky či posluchače fóra? Nebo je to jedno, záleží jen na ceně?

Jakmile budete znát odpovědi na výše uvedené otázky, bude pro vás výběr z naší obrovské nabídky světlometů určitě snazší.